niedziela, 6 marca 2011

Jak uzyskać więcej informacji o swoim Kindle ?

Macie czasem problemy z połączeniem sieciowym ? A może chcielibyście się dowiedzieć kilku dodatkowych informacji o swoim urządzeniu ? Nie ma sprawy.
W poście przedstawię kilka prostych skrótów pozwalających zmienić operatora GSM, uzyskać szczegółowe informację o urządzeniu oraz sieci bezprzewodowej.

Przede wszystkim wszystkie skróty będziemy inicjować na ekranie ustawień. Na głównym ekranie wybieramy Menu > Settings. Ponieważ większość skrótów wymaga wprowadzenia wartości cyfrowych a klawisz znaków Sym jest nie aktywny na ekranie ustawień, będziemy używać kombinacji klawisza Alt plus odpowiednia literka z górnego rzędu. Literka Q odpowiada 1, W odpowiada 2 itd.

Zmiana operatora sieci GSM
Ta opcja jest dostępna tylko dla wersji Kindle 3G. Zmienianie konfiguracji nie jest zalecane chyba, że wiemy co robimy. Niewłaściwe ustawienie grozi utratą połączenia z siecią Amazon Whispernet. Aby uzyskać dostęp do powyższej opcji wybieramy 311 po czym zostaniemy ostrzeżeni o konsekwencjach zmiany operatora. 

Po potwierdzeniu Kindle przeszuka wszystkie dostępne sieci w okolicy i wyświetli listę znalezionych operatorów oraz rodzaj sygnału. 

Zmiana operatora może się przydać gdy jest słaby zasięg lub mamy problemy z transmisją danych. Ale jak wspomniałem najlepiej polegać na automatycznych ustawieniach.

Szczegółowe informacje o wersji Kindla.
Po wybraniu 411 dostaniemy bardziej szczegółowe informacje  na temat numeru seryjnego, mac, używanego proxy, wersji oprogramowania itp.


Szczegółowe informacje na temat zainstalowanego modemu GSM.
Po wybraniu kodu 611 otrzymamy około 6 stron przedstawiające informacje takie jak nazwę sieci komórkowej, numer masztu radiowego do którego jest przypisane dane połączenie, adres IP, ewentualne błędy w komunikacji oraz cała masa danych, które są chyba tylko zrozumiałe dla osób głęboko zaznajomionych z komunikacją GSM. 

Dane są automatycznie odświeżane, więc z powodu technologii e-ink ekran nie będzie nadążał z odświeżaniem i może sprawiać wrażenie migotania. Co ciekawe modem GSM jest włączony cały czas nawet jeśli jesteśmy połączeni z siecią Wifi. Dla modelu Wi-fi strona jest pusta.

Szczegółowe dane połączenia sieci Wi-fi
Kod 711 pozwoli nam uzyskać informację na 2 stronach o naszym połączeniu Wi-fi takie jak adres mac, nazwę punktu dostępowego, kanał połączenia, adres Ip, siłę sygnału, rodzaj szyfrowania.I na koniec może ktoś potrzebuje zinwentaryzować swój czytnik. Aby uzyskać numer seryjny w postaci kodu kreskowego wystarczy wybrać kombinację klawiszy Shift ↓ + Alt + '.'

Tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że skróty przydadzą się do diagnozowania problemów i nie tylko.

--
Już niedługo kolejne posty o Kindle. Bądź na bieżąco i zapisz się do kanału RSS. Już subskrybujesz kanał RSS ? Zapraszam do komentarzy.

1 komentarz:

Obserwatorzy

Popularne posty