niedziela, 27 marca 2011

Audiobooki na Kindle bezpośrednio przez Wi-fi ?

Amazon nie zasypia gruszek w popiele i nieustannie dąży do przekucia swojego czytnika Kindle na swego rodzaju platformę sprzedażową. Ostatnimi dniami dołożył cegiełkę do swojej polityki ekspansji rynkowej w postaci dołączenia audiobooków w dedykowanym sklepie dla Kindle. Oferta jest ściśle powiązana z serwisem Audible.com przejętym przez Amazon kilka lat temu. Usługa jest bezpośrednio dostępna z poziomu czytnika Kindle. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem audiobooków warto się przyjrzeć usłudze gdyż w próbnym okresie promocyjnym możesz nawet dostać dwa pełno-wartościowe audiobooki bez wydawania jednego grosza.

Po przejściu do sklepu Kindle (wskazówka: skrót klawiszowy Alt + Home z dowolnego miejsca) na ekranie oprócz znanych książek, gazet i magazynów pojawi się jeszcze jedna dostępna opcja Audible Audiobooks. 

Po wybraniu tegoż odnośnika zostaniemy przeniesieniu do sekcji audiobooków. Książki są podzielone na różne kategorie a oferta jest naprawdę bogata i liczy sobie ponad 40000 tytułów. 

Konto Audible.com zostało zintegrowane z kontem Amazon.com. Po wybraniu danego audiobooka dostajemy więcej szczegółów o autorze, narratorze, długości trwania audiobooka oraz rynkowej wycenie.

Dla nowych klientów Audible.com Amazon przygotował specjalną ofertę. W ciągu pierwszych 30 dni członkostwo AudibleListener® Gold membership jest bezpłatne i składa się z jednego kredytu plus dodatkowo kredytu do jednorazowego użycia. W większości przypadków jeden kredyt odpowiada jednemu audiobookowi. Po 30 dniach członkostwo jest automatycznie odnawiane i kosztuje 14.95$. Opłata jest pobierana z karty użytej podczas rejestracji konta. W planie jest jeden kredyt miesięcznie i dodatkowo zniżki na wszystkie pozostałe audiobooki. Jeśli członkostwo zostanie anulowane przez zakończeniem próbnych 30 dni nie zostanie naliczona żadna opłata. Członkostwo można anulować w dowolnym momencie trwania abonamentu.


Aby pobrać daną pozycję bez opłat wybierzmy opcję "Get This for Free" z dostępnych. Podobnie jak dla ebooków jest także możliwość pobrania próbki audio. W tym celu wybieramy "Try a sample". Więcej na temat plików audio w Kindle można doczytać w poście Co w trawie piszczy, czyli jak słuchać muzyki, podkastów i audiobooków na Kindle ? Audiobooki zazwyczaj są droższe od ich odpowiedników książkowych. Zapewne wynika to kosztów wynajęcia aktorów oraz konieczności późniejszej obróbki dźwiękowej. 
Oferta jest godna uwagi i warto skorzystać z okazji aby pobrać pełno-wartościowe audiobooki czasami warte nawet kilkadziesiąt dolarów zupełnie legalnie. Mimochodem nasuwa się pytanie: skoro można pobierać pliki audio z dedykowanego serwisu dlaczego Kindle nie pozwala pobierać własnych plików audio? Jak widać możliwości techniczne są, pozostaje jeszcze polityka Amazon.

Jeszcze się nie zdecydowałem na konkretne pozycje więc poproszę o rekomendacje: jaki audiobook waszym zdaniem dostępny w serwisie Audible.com jest warty wysłuchania i dlaczego ?

--
Już niedługo kolejne posty o Kindle. Bądź na bieżąco i zapisz się do kanału RSS. Już subskrybujesz  kanał RSS ? Zapraszam do komentarzy.

1 komentarz:

  1. Ja na początek wybrałem naukę niemieckiego i francuskiego :)

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Popularne posty