wtorek, 23 listopada 2010

Pokonaj system, czyli jak przechytrzyć Amazon i zamówić Kindle pod choinkę jeszcze w tym roku ?

Jesteśmy świadkami rewolucji. Czytniki książek elektronicznych przestają już być chwilową modą i powoli zagoszczą w naszych domach, podobnie jak komórki, laptopy czy odtwarzacze mp3.  Zapewne wiele osób zastanawia się nad kupnem czytnika, jako prezentu pod choinkę dla bliskiej osoby. A może jesteś namiętnym pożeraczem książek, a słowo pisane jest Twoją codzienną strawą i postanowiłeś sobie ułatwić życie.

Tak czy owak podjąłeś decyzję - zamawiam Kindle. Niestety jeśli podjąłeś decyzję po 15 listopada Twoim oczom na stronie zamówienia może ukazać się informacja o podobnej treści

Co mniej więcej oznacza:
Przykro nam ale Kindle dostarczymy po 24 grudnia.
Przybliżony czas dostawy 12 - 24 stycznia 2011.
Przyczyną jest fakt, że dla Amazon, Stany Zjednoczone wciąż pozostają jednym z głównych rynku zbytu. Więc Amazon nie może sobie pozwolić na puste magazyny w USA oczywiście kosztem wysyłki międzynarodowej.

Cóż możemy w tej sytuacji począć ?
Mamy kilka opcji:
 1.  Poruszmy naszą siatkę kontaktów. Rozejrzyj się , może np. znajomy znajomego jest w USA i planuje odwiedzić rodzinę w Polsce. Wystarczy zamówić na adres w USA. Zapytać zawsze można. A nóż widelec akcja się powiedzie i zawsze będzie dodatkowy powód aby się spotkać przy małym co nie co :)
 2. Z pomocą mogą nam przyjść firmy, które specjalizują się wysyłką paczek do Polski. Wysyłka z Amazon powyżej 25 dolarów na terenie USA jest gratis. Więc co robimy?
  - Kupujemy Kindle i jako adres dostawy podajemy adres w USA firmy pośredniczącej. Jest wiele firm , wystarczy wrzucić odpowiednie hasło do Google i na pewno coś znajdziemy. Osobiście nigdy nie korzystałem z takich usług ale np http://www.shiptu.com/ wygląda zachęcająco.
  p.s. nie mam żadnych powiązań z tą firmą , link podałem tylko jako przykład, każdy podejmuje decyzję na własną odpowiedzialność
  Firma przesyła nam Kindle do Polski. Opłata nie powinna zbytnio się różnić od tej pobieranej przez Amazon. Warto skontaktować się urzędem celnym i upewnić co do ewentualnych opłat importowych, gdyż w tym przypadku już nie będzie komu złożyć reklamacji. Firma na swojej stronie deklaruje dostawę lotniczą przed Bożym Narodzeniem, jeśli paczka dojdzie przed 8 grudnia.
Informujemy, że termin doręczenia przesyłek przed Świętami Bożego Narodzenia 2010, upływa z wysyłką w poniedziałek 15 listopada na paczki morskie i w środę, 8 grudnia 2010 na paczki lotnicze.Przypominamy, że termin doręczenia przesyłek lotniczych w listopadzie i grudniu ze względu na warunki atmosferyczne i ograniczoną ilość miejsca w samolotach może się przedłużyć i przekroczyć 7 dni roboczych.
I w ten sposób mamy Kindle jeszcze przed Świętami wersję US z ładowarką, mimo że oficjalnie jest to nie możliwe
Co jeszcze możemy zrobić?
Możemy podarować sobie całe to kombinowanie i po prostu nabyć czytnik na znanym portalu z 20% marżą.
Albo zakupy odłożyć do Nowego roku, aż cała gorączka zakupów opadnie, a jako upominek podarować czas naszym najbliższym ;)

Czy warto, sami zdecydujcie ? Korzystaliście już wcześniej z usług takich firm ?

2 komentarze:

 1. Dobra informacja o tej firmie shiptu. Może sobie kupię dzięki niej inne rzeczy, których do Polski Amazon nie wysyła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mała aktualizacja, zauważyłem, że Amazon obniżył ceny Kindle w UK o 10 funtów. Wersja Wifi jest po 109, a 3G po 149 funtów. Prawdopodobieństwo, że mamy znajomego w UK jest dużo większe. Opłaty celne też mamy z głowy. Jednak każdy sam musi sobie to przeliczyć czy mu się to opłaca.

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Popularne posty