wtorek, 30 listopada 2010

Co w trawie piszczy, czyli jak słuchać muzyki, podkastów i audiobooków na Kindle ?

Czy podczas czytania lubisz jak w tle sączy się twoja ulubiona muzyka ?
A może wolisz słuchać audiobooki lub podkasty ?
Z czytnikiem Kindle nie musisz wybierać. Możesz czytać książki, gazety, blogi oraz mieć audiobooki i muzykę na jednym urządzeniu.
Zobaczmy zatem czym Kindle może się pochwalić w dziedzinie muzyki.

niedziela, 28 listopada 2010

Pooglądajmy obrazki, czyli jak uruchomić ukrytą przeglądarkę zdjęć w Kindle ?

Kindle, jak każde dziecko przechodzi swoje fazy rozwoju. W fazie dziecięcej wszystkiego się uczył i był wielce niedoskonały. Teraz można powiedzieć, że wchodzi w fazę dojrzewania. Jego twórcy na każdym etapie musieli decydować, w którym kierunku podążać, a które cechy należy zarzucić. Prawdopodobnie jedną z takich funkcji  podczas projektowania czytnika była przeglądarka zdjęć. Amazon oficjalnie nie wspomina o przeglądarce, natomiast sama funkcja jest wciąż dostępna tyle, że ukryta.

sobota, 27 listopada 2010

Pranie mózgu Kindle, czyli wymieniamy oprogramowanie na nowsze.

Czytnik Kindle był jednym z pierwszych szeroko dostępnych czytników na rynku. Obecnie mamy do czynienia z trzecią generacją zwaną krótko K3. Jego twórca nie zasypia także gruszek w popiele jeśli chodzi o stronę programową.

Obecnie Amazon na swoich stronach przez ograniczony czas, dla czytników ostatniej generacji, udostępnił wczesną wersję 3.0.3 oprogramowania, które oficjalnie dopiero będzie dostępne za kilka tygodni. Nowa wersja oferuje ogólnie poprawioną wydajność, natomiast Amazon nie informuje jakie zmiany dokładnie zostały wprowadzone. Jeżeli nie chcemy czekać na oficjalne wydanie, możemy już dziś sami dokonać aktualizacji.

Syntezator mowy, czyli o tym jak Kindle ludzkim głosem przemówił

Czy jak byłeś dzieckiem lubiłeś, jak ktoś czytał ci bajki na dobranoc ?
Cóż, czytnik Kindle nie wróci tamtych czasów, za to został wyposażony w syntezator mowy. Funkcja ta 'Text-to-Speech' została zaliczona w poczet eksperymentalnych. Syntezator pozwala czytać na głos książki, gazety oraz własne dokumenty. Chciałoby się żeby to był rodzimej produkcji bijący na głowę konkurencję syntezator Ivona, moglibyśmy wtedy posłuchać polskich pozycji książkowych ale pomarzyć można. Zobaczmy więc, co ten syntetyczny głos potrafi.

piątek, 26 listopada 2010

Alicja w krainie czarów, czyli jak dostosować formatowanie tekstu w Kindle do swoich potrzeb ?

Blog chciałbym kierować zarówno do posiadaczy czytnika Kindle, jak również osób poszukujących  wyczerpujących informacji na temat Kindle. Zapewne jest grono osób, które przez podjęciem decyzji o zakupie zazwyczaj dogłębnie studiuje dany temat, przeszukuje fora i chciałoby wiedzieć czego można oczekiwać po Kindle.
Dzisiejszy post jest dedykowany właśnie takim podstawom. Chciałbym zilustrować jak zmiana formatowania tekstu wpływa na sposób wyświetlania. Dla posiadaczy Kindle oraz innych czytników zapewne będą to oczywistości,  natomiast myślę, że ilustracje mogą być przydatne dla czytelników rozważających zakup takiego urządzenia. Uprzedzam, ze post będzie bogato okraszony ilustracjami aż do przesady.
A zatem zaczynamy !

czwartek, 25 listopada 2010

Wi-fi czy 3G oto jest pytanie, czyli czy warto kupić Kindle 3G?

Być może wiele osób już podjęło decyzję o zakupie Kindle i teraz zastanawiają się czy warto dopłacić aby mieć model z komunikacją 3G. Po pierwsze spójrzmy na różnicę w cenie, wersja podstawowa kosztuje 139$, natomiast wersja 3G 189$. Czyli mówimy tutaj w uproszczeniu o kwocie ok 150 zł. Nie ma żadnej różnicy w podstawowej funkcjonalności między tymi dwoma modelami. Zatem skupmy się na kluczowych sprawach, które mogą wpłynąć na decyzję o zakupie 3G.

wtorek, 23 listopada 2010

Pokonaj system, czyli jak przechytrzyć Amazon i zamówić Kindle pod choinkę jeszcze w tym roku ?

Jesteśmy świadkami rewolucji. Czytniki książek elektronicznych przestają już być chwilową modą i powoli zagoszczą w naszych domach, podobnie jak komórki, laptopy czy odtwarzacze mp3.  Zapewne wiele osób zastanawia się nad kupnem czytnika, jako prezentu pod choinkę dla bliskiej osoby. A może jesteś namiętnym pożeraczem książek, a słowo pisane jest Twoją codzienną strawą i postanowiłeś sobie ułatwić życie.

Tak czy owak podjąłeś decyzję - zamawiam Kindle. Niestety jeśli podjąłeś decyzję po 15 listopada Twoim oczom na stronie zamówienia może ukazać się informacja o podobnej treści

Obsługa klienta w Amazon, czyli słów kilka jak niesprawny czytnik Kindla reklamowałem cz.2

Po udanych zakupach w Amazon.com i pomyślnej reklamacji opłaty importowej postanowiłem wycisnąć małe co nie co z mojego Kindla. Oczywiście na pierwszy ogień poszła przeglądarka. Podczas testowania stronek za pomocą dosyć topornego interfejsu przeglądarki słusznie nazwanej eksperymentalnej, osobiście nazwałbym ją najwyżej projektową, Kindle ni stąd ni zowąd, po prostu przestał odpowiadać. Po usilnych próbach ożywienia używając równych przycisków wylądowałem na ekranie początkowym. Trudno powiedzieć co wtedy mnie podkusiło, ale wybrałem przywrócenie do ustawień fabrycznych a następnie restart urządzenia. I to był początek końca przyjemności użytkowania Kindle.

niedziela, 21 listopada 2010

Obsługa klienta w Amazon, czyli słów kilka jak opłaty za Kindle reklamowałem cz.1

Sam proces zakupów Kindle przebiegł raczej bezboleśnie. Pierwszą niemiłą niespodzianką jaka mnie spotkała, była opłata celna ,którą kurier pobrał przy odbiorze przesyłki to jest ok 148 zł. Nie byłem z tego powodu zbytnio szczęśliwy. Przeanalizowałem poniższy dokument i stwierdziłem, że pobraną opłatą jest podatek VAT, a nie cło. 

Na przepisach celnych i podatkowych znam się średnio. Nigdy wcześniej nic nie importowałem. Pomyślałem, takie jest prawo i widocznie opłata się należy. Niemniej jednak poniesione koszty nie dawały mi spokoju. Poczytałem na forach, że faktycznie niektórym kurier pobrał opłatę , a czasami nie. Postanowiłem zareklamować sprawę.

sobota, 20 listopada 2010

Jak przedłużyć żywotność baterii w Kindle ?

Kindle 3 jest zasilany baterią Litowo-Polimerową o pojemności 1750 mA. Teoretycznie producenci baterii twierdzą, że w nowych bateriach wyeliminowano efekt pamięci. Dla użytkownika końcowego ma to taką zaletę, że może ładować baterię i przerywać ładowanie baterii bez większego uszczerbku dla żywotności baterii, teoretycznie. Producenci również deklarują, że pojemność baterii spada do 80% pierwotnej dopiero po pierwszych 500 cyklach ładowania. Zaletą baterii Li-Pol jest ich mniejsza waga w stosunku do pojemności. Mają też tendencje do wolniejszego rozładowywania się podczas składowania.

A jak się mają sprawy praktycznie  ?

Obserwatorzy

Popularne posty