sobota, 25 grudnia 2010

Super Mario Bross na czytniku Kindle ?

W poście o grach na Kindle stwierdziłem, że w tym segmencie drzemie ogromny potencjał. Tymczasem japońska firma Klab wymyśliła emulator Nintendo. Tenże emulator udało się się uruchomić na emulatorze czytnika Kindle. Uff, to naprawdę dużo wirtualizacji , można się pogubić.
Poniżej demonstracja, jak Super Mario Bross mogłoby wyglądać na Kindle.
Nie jestem zwolennikiem przenoszenia wszystkich gier na Kindle. Natomiast filmik demonstruje co potencjalnie będzie można wycisnąć z Kindle w przyszłości.

Źródła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Emulacja
http://kotaku.com


--
Już niedługo kolejne posty o Kindle. Bądź na bieżąco i zapisz się do kanału RSS. Już subskrybujesz  kanał RSS ? Zobacz co nowego na stronie głównej i zagłosuj w ankiecie. Zapraszam do komentarzy.

2 komentarze:

  1. Wszystko ładnie, ale emulator nie pokazuje odświeżania stron na kindle'u. Przecież e-ink potrzebuje z pół sekundy na zmianę treści. Tego typu gry na pewno nie wejdą na tą platformę

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadza się, emulator nie jest w stanie symulować efektu smużenia, który z pewnością wystąpiłby na prawdziwym urządzeniu. Natomiast nigdy nie mówiłbym 'nigdy'. Kolejne generacje ekranów e-papieru zapewne będą miały coraz lepsze czasy odświeżania.
    Pierwsze ekrany w technologii LCD miały czas odświeżania rzędu 15-20 ms. Dzisiejsze mają kilka ms i z powodzeniem sprawdzają się jako odbiorniki TV.

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Popularne posty