niedziela, 19 grudnia 2010

Rozrywka na Kindle, czyli jak uruchomić ukryte gry ?

W czytniku Kindle, mimo swej prostoty, ukryty jest duży potencjał. Kindle potrafi czytać książki na głos, przeglądać obrazki, możemy posłuchać muzyki i audiobooków, sprawdzić pocztę w Internecie ale to nie wszystko.
Jeśli nam przyjdzie ochota pobudzić szare komórki mamy też taką alternatywę. Otóż w czytniku są ukryte dwie proste znane gry 'Saper' oraz 'Kółko i krzyżyk'.
Aktywacja gry następuje po wciśnięciu następującej kombinacji klawiszy na głównym ekranie: Shift↑+Alt+M. Naszym oczom ukazuje się plansza gry 'Saper.


Na rozbrojenie pola minowego mamy 10 minut. Wymiary planszy' to 8x10, więc poziom nie należy do najtrudniejszych. Nawigacja jest raczej prosta i nie przysparza trudności.
Naciskając G na ekranie 'Sapera' przejdziemy do ekranu gry 'Kółko i krzyżyk' zwaną 'GoMoku' po angielsku. Naszym przeciwnikiem jest Kindle. Zaznaczanie kółek/krzyżyków na ekranie również jest intuicyjne i nie sprawia kłopotów.


Ale naprawdę jest to tylko przedsmak co oferuje nam Kindle w dziedzinie aplikacji. W tej chwili jest cała lista dostępnych gier w Amazon. Znajdziemy tam takie pozycje jak Pasjans, Poker, Oczko, Szubienica, SCRABBLE, Sudoku itp.
Jako ciekawostkę należy wspomnieć ostatnio dodaną pozycję Dusk World - interaktywna przygoda. Jest to rodzaj książki-gry, w której to czytelnik decyduje jaką drogą podąży główny bohater.


Tak więc dla każdego, ta sama historia może zakończyć się inaczej. Naprawdę niecodzienny pomysł jeśli chodzi o wykorzystanie czytnika.

Aplikacje są kompatybilne z czytnikiem Kindle 2, Kindle 3 oraz Kindle DX.
W tej chwili aplikacje są dostępne tylko dla użytkowników z USA. Pozostali dostają poniższy komunikat:


Statystyki Amazon za ostatnie 90 dni pokazują, że  8 na 12 najlepiej sprzedających się pozycji to były gry na Kindle !  Tak więc widać, że potencjał jest naprawdę ogromny.

Mogę się mylić, ale moim zdaniem jest tylko kwestią czasu kiedy Amazon udostępni aplikacje dla pozostałych krajów. Oby jak najszybciej.

A ty, jaką aplikację chciałbyś zobaczyć na Kindle ?

Źródła:
http://www.mcvuk.com/news/42200/Games-dominate-Kindle-listings


--
Już niedługo kolejne ciekawe posty o Kindle. Bądź na bieżąco i zapisz się do kanału RSS. Już subskrybujesz  kanał RSS ? Zobacz co nowego na stronie głównej. Zapraszam do komentarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Popularne posty